Book besøg knapTilmelding til skolen knapNyheder for Hammerum EfterskoleKontakt skolen

Personale

Kristina Thygesen
Forstander Hammerum Fri- og efterskole
Daglig leder af Hammerum Friskole

kt@hamme.dk

Morten Thylstrup
Afdelingsleder
Underviser i fysik/kemi og matematik
Anita Vestergaard Denby
Køkkenleder

Anni Birk Hansen
Ernæringsassistent

Anne Elsborg Højris
Underviser i dansk, samfundsfag, engelsk, pigegymnastik og fællesgymnastik

Christina Frausing

Underviser i rytmelinje, engelsk, tysk, pigegymnastik og fællesgymnastik

Daniel Hauge Slebsager

Underviser i Det digitale liv og valgfag

Hanne Sørensen

Ernæringsassistent

Jeanette Strandberg
Rengøringsassistent

Jesper Petersen
Pedel

Karen Marie Nielsen
Ernæringsassistent

Lise Teglgaard
Underviser i tysk og engelsk

Mads Bang Jensen

Underviser i håndboldlinje, fysik/kemi og geografi

Marthe Wilken
Ernæringsassistent

Morten Aagaard
Morgensang
Nikolaj Rytter Dahl
Underviser i dansk, samfundsfag, historie, kristendom og valgfag
Vejleder

Søren Kjærsgaard
Underviser i fysik/kemi og matematik
Vejleder

Jørn Damgaard
Viceforstander, efterskoleleder

Underviser i dansk for tosprogede
jd@hamme.dk

Solvejg Møller
Ansvarlig for elevadministration og sekretariat

Underviser i løb
hammerum-efterskole@hamme.dk

Anne Damgaard
Underviser i engelsk, Cambridge-engelsk og fransk

Anitha Pilgaard Filt
Underviser i fashiondesign, dansk som andetsprog, scrapbooking og valgfag
Annika Okholm
Underviser i spansk
Christoffer Mørk Hede
Underviser i musik, guitar, sammenspil, engelsk og valgfag
Christoffer er kandidat fra Nordjysk Musikkonservatorium.

Didde Lind Steffer
Underviser i gastronomilinje og matematik

Jacob Kjærsgaard

Pedel

Jeppe Strange Hansen

Underviser i Springlinje, fællesgymnastik og drengegymnastik 

Jesper Rasmussen
Underviser i fodbold, HE-faget og valgfag

 

Keld Andersen
Pedel

Lone Ryssel Engedahl
Underviser i dansk, samfundsfag og kristendom
Vejleder

Marianne Sahlholdt
Ernæringsassistent

Mia Ostenfeldt

Forretningsfører

Niclas Samuelsen
Underviser I Springlinje, drengegymnastik, fællesgymnastik, engelsk og valgfag

Vejleder

Rikke Jepsen
Morgensang og valgfag
Stine Rytter Dahl
Underviser i dansk, tysk, samfundsfag, det digitale liv og valgfag

Torben Graae Rasmussen
Underviser i dansk, matematik, samfundsfag, biologi og valgfag

Elevcitater