Book besøg knapTilmelding til skolen knapNyheder for Hammerum EfterskoleKontakt skolen

Personale

Kristina Thygesen
Forstander Hammerum Fri- og efterskole
Daglig leder af Hammerum Friskole
kt@hamme.dk

Morten Thylstrup
Afdelingsleder
Underviser i fysik/kemi og matematik

Jane Weiss Henriksen
Økonomiansvarlig
regnskab@hamme.dk

Anita Vestergaard Denby
Køkkenleder

Anni Birk Hansen
Køkkenassistent

Christina Frausing

Underviser i engelsk, tysk, pigegymnastik, fællesgymnastik og valgfag

Didde Lind Steffer
Underviser i gastronomi, matematik og valgfag

Henrik Stenstrup Knudsen

Underviser i dansk og samfundsfag

Jacob Teglgaard
Underviser i håndbold, matematik, samfundsfag, geografi, historie, idræt og valgfag
Vejleder
Jacob har DHF's divisionstrænerkursus og har tidligere trænet i TFGF og Ikast Håndbold.

Jeanette Strandberg
Rengøringsassistent

Jesper Rasmussen
Underviser i fodbold og valgfag

 

Karen Marie Nielsen
Køkkenassistent

Kristina Møgelhøj
Underviser i rytmelinje, pigegymnastik, fællesgymnastik og valgfag

Lone Ryssel Engedahl
Underviser i dansk, samfundsfag og kristendom
Vejleder

Marthe Wilken
Køkkenassistent

Morten Hyldgaard
Underviser i Adventure

Niclas Samuelsen
Underviser i gymnastik og spring

Stine Rytter Dahl
Underviser i dansk, tysk, samfundsfag og det digitale liv

Torben Graae Rasmussen
Underviser i dansk, matematik, samfundsfag og biologi

Jørn Damgaard
Viceforstander, efterskoleleder

Underviser i dansk og samfundsfag
jd@hamme.dk

Solvejg Møller
Ansvarlig for elevadministration og sekretariat
hammerum-efterskole@hamme.dk

Anne Damgaard
Underviser i engelsk, Cambridge-engelsk og fransk

Anitha Pilgaard Filt
Underviser i fashiondesign, dansk som andetsprog, scrapbooking og valgfag
Anne Elsborg
Underviser i dansk, samfundsfag, engelsk, historie og gymnastik
Christoffer Mørk Hede
Underviser i musik, guitar, sammenspil og engelsk
Christoffer er kandidat fra Nordjysk Musikkonservatorium.

Daniel Hauge Slebsager

Underviser i Det digitale liv og E-sport

Jacob Kjærsgaard

Pedel

Janni Strømstad
Underviser i engelsk og valgfag
Janni er uddannet teaterskrædder

Jesper Petersen
Pedel

Jonas Hasle Damkjær

Underviser i springlinje, drengegymnastik, fællesgymnasstik og valgfag

Keld Andersen
Pedel

Lise Teglgaard
Underviser i tysk og engelsk

Marianne Sahlholdt
Køkkenassistent

Morten Aagaard
Morgensang
Natalie Faaborg Poulsen
Underviser i spansk
Nikolaj Rytter Dahl
Underviser i dansk, samfundsfag, historie og kristendom

Søren Kjærsgaard
Underviser i fysik/kemi og matematik
Vejleder

Aase Houe
Køkkenassistent

Kalender
Elevcitater